Zobacz nowości
Pielęgnacja cery suchej 0
Pielęgnacja cery suchej

Pielęgnacja cery suchej

Niezmiennie od wielu już lat, dermatolodzy, kosmetolodzy i inni eksperci wymieniają trzy podstawowe typy cery: tłustą, mieszaną i suchą. W zależności od tego, której z nich jesteśmy posiadaczami, aby utrzymać ją w możliwie najlepszej kondycji, zapewnić jej należyty komfort, a przy okazji poprawić swój wygląd, a co ważniejsze – samopoczucie, musimy dostosować odpowiednią do potrzeb i wymagań skóry pielęgnację. Jakie są cechy skóry suchej? Po czym ją rozpoznać? Jak dbać o cerę suchą? Jakie kosmetyki do cery bardzo suchej rzeczywiście warto na stałe wprowadzić do codziennej rutyny? Wyjaśniamy, na czym polega pielęgnacja cery suchej!

Cechy skóry suchej

Chcąc dowiedzieć się jak dbać o cerę suchą, a w związku z tym, jak ułożyć odpowiednią pielęgnację cery suchej, aby zapewnić jej należyty komfort i piękny wygląd, którego nie utracimy mimo upływu lat, musimy poznać cechy skóry suchej. Otóż, ten typ cery, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się niedostatecznym poziomem nawilżenia. Do podstawowych cech skóry suchej zaliczamy: szorstkość, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i napięcia spowodowane przesuszeniem, wrażliwość, widoczne suche skórki, matowy kolor. Wszystko to powoduje spory dyskomfort. Na suchej skórze dużo szybciej pojawiają się też zmarszczki, które dodają nam lat. W związku z tym, pielęgnacja cery suchej to nieustanna walka o jej dogłębne nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie poprawę elastyczności i kolorytu, wygładzenie oraz nadanie naturalnego blasku. Jak dbać o cerę suchą? Jakie kosmetyki do bardzo suchej skóry twarzy rzeczywiście zdają egzamin?

Jak dbać o cerę suchą?

Pielęgnacja cery suchej przede wszystkim ma na celu dogłębne jej nawilżenie. Wobec tego, jak dbać o cerę suchą? Przede wszystkim należy stosować delikatne produkty do oczyszczania oraz silnie nawilżające esencje, sera i kremy. W przypadku pielęgnacji cery suchej niezwykle istotna jest regularność – nawilżanie powinno wejść nam w nawyk, być podstawowym krokiem codziennej porannej i wieczornej rutyny. Natomiast peelingi należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Jakie kosmetyki do bardzo suchej skóry twarzy są najlepsze?

Kosmetyki do bardzo suchej skóry twarzy

W pielęgnacji skóry suchej niezwykle ważna jest oczywiście systematyczność. Niemniej, ogromnie istotny jest też dobór właściwych kosmetyków do bardzo suchej skóry twarzy. Jako, że jedną z cech skóry suchej jest wrażliwość, warto sięgać po produkty o prostym, naturalnym składzie. Doskonale sprawdzają się więc łagodne toniki, kwasy hialuronowe, bogate kremy oraz olejki, a jeśli chodzi o złuszczanie – peelingi enzymatyczne. Szczególnie pomocne okazują się w tym przypadku kwasy hialuronowe, które wiążą wodę, tym samym podtrzymując dobry poziom nawilżenia skóry i zapobiegając ją przed przesuszeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl