Zobacz nowości
Jak dbać o cerę tłustą? 0
Jak dbać o cerę tłustą?

Jak dbać o cerę tłustą?

Wyróżnia się trzy typy cery: suchą, mieszaną i tłustą. Każda z nich ma inne cechy, boryka się z różnego rodzaju problemami, w związku z czym wymaga indywidualnego podejścia. Inne zabiegi i kosmetyki będą odpowiadały poszczególnym rodzajom skóry i na dłuższą metę poprawiały jej ogólny stan. Wobec tego, jakie są wyróżniki tłustej skóry twarzy i w związku z tym, po czym rozpoznać ten typ? Jak radzić sobie z trudnościami, jakie ta przed nami stawia? Na czym powinno polegać oczyszczanie cery tłustej oraz pielęgnacja cery tłustej? Radzimy, jak dbać o cerę tłustą, aby zapewnić jej pożądany komfort, a także piękny wygląd!

Tłusta skóra twarzy

Jak dbać o cerę tłustą? Przede wszystkim, musimy zrozumieć jej potrzeby i problemy. Otóż, tłusta skóra twarzy przede wszystkim ma to do siebie, że niemal nieustannie jest pokryta warstewką sebum, które gruczoły łojowe produkują w nadmiarze. W związku z tym, mało estetycznie się błyszczy, a do tego jest gruba, zwykle z mnóstwem rozszerzonych porów i zaskórników. Na tłustej skórze twarzy zdecydowanie łatwiej i szybciej pojawiają się też pryszcze i wypryski. Poza tym, w dużym stopniu jest ona narażona na różnego rodzaju infekcje grzybicze i bakteryjne. Wobec tego, ogromne znaczenie ma odpowiednie oczyszczanie cery tłustej, a także pielęgnacja cery tłustej, a więc wszystkie kosmetyki aplikowane na twarz oraz sposób w jaki to robimy.

Oczyszczanie cery tłustej

Zanim przejdziemy do kwestii pielęgnacji cery tłustej rozumianej, jako rytuał składający się z dopasowanych do tłustej skóry twarzy kosmetyków pielęgnacyjnych, musimy po krótce wyjaśnić sobie na czym powinno polegać oczyszczanie cery tłustej. To właśnie oczyszczanie twarzy jest bowiem punktem wyjścia, a nierzadko kluczem do sukcesu. Przede wszystkim, należy pamiętać, że tłusta skóra twarzy choć czasem wydaje się niezniszczalna – wiecznie gruba, błyszcząca, jest bardzo kapryśna. Oczyszczanie cery tłustej powinno być niezwykle dokładne, wręcz precyzyjne, jednak wciąż, delikatne. Nadmierne oczyszczanie twarzy mocno wysuszającymi preparatami może bowiem doprowadzić do tego, że gruczoły łojowe zaczną się bronić i produkować jeszcze więcej sebum.

Pielęgnacja cery tłustej

Oczyszczanie twarzy w przypadku tłustej skóry twarzy musi być bardzo dokładne, tak, aby nie tylko pozbywać się zanieczyszczeń z powierzchni twarzy, ale tez odblokowywać zatkane pory. Dopiero po takim dogłębnym oczyszczeniu cery tłustej można nakładać na buzię kosmetyki pielęgnacyjne. Jak dbać o cerę tłustą? Jakie produkty powinny składać się na pielęgnację cery tłustej? Na pewno warto sięgać po naturalne kosmetyki o lekkiej formule, w tym odświeżające toniki i hydrolaty oraz żelowe esencje i sera na bazie kwasu hialuronowego. Raz na kilka dni warto natomiast użyć złuszczającego peelingu i nałożyć oczyszczającą maseczkę na bazie węgla aktywnego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl