Czym zastąpić antyperspirant? 0
Czym zastąpić antyperspirant?

Nie da się ukryć, że jednym z podstawowych kosmetyków, po który sięgamy każdego dnia jest antyperspirant. Antyperspiranty skutecznie hamują wydzielanie potu pod pachami, tym samym zażegnując dość krępujący problem pojawiania się na ubraniu mokrych plam i nieprzyjemnego zapachu. Niestety, okazuje się, że wiele tego typu dostępnych na rynku produktów zawiera syntetyczne substancje mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że wiele z nas zaczyna się zastanawiać czym zastąpić antyperspirant. Czy istnieją jakieś naturalne dezodoranty, które poza tym, że bezpieczne, są efektywne? Co wchodzi w skład antyperspirantu bez chemii? Po który z ekologicznych dezodorantów sięgnąć? Wreszcie czym jest naturalny dezodorant w kremie i jak go używać?

Antyperspirant bez chemii

Czym zastąpić antyperspirant, który owszem jest skuteczny, lecz niestety szkodliwy dla zdrowia? Przecież nie możemy zupełnie zrezygnować z tego typu produktów. Pocenie się nie tylko bywa krępujące, ale przede wszystkim wywołuje dyskomfort. Na szczęście wielu współczesnych producentów kosmetyków ekologicznych ma do zaoferowania tzw. naturalne dezodoranty. Czym różnią się one od tych standardowych? Otóż taki antyperspirant bez chemii jest pozbawiony parabenów i związków glinu, które, jak dowodzą liczne badania zaburzają proces termoregulacji i oczyszczania organizmu z toksyn. Co gorsze, związki te wchodzą w reakcję z DNA i inicjują zmiany nowotworowe. Ich regularne, wieloletnie stosowanie może m.in. prowadzić do raka piersi. Stąd też, warto zainteresować się czym zastąpić antyperspirant i rozeznać w ofercie naturalnych dezodorantów.

Naturalne dezodoranty

Skoro popularne produkty zapobiegające poceniu się skóry pod pachami są szkodliwe, czym zastąpić antyperspirant? Oczywiście naturalnymi dezodorantami! W dzisiejszych czasach zarówno w drogeriach internetowych, jak i stacjonarnych znajdziemy niemały wybór antyperspirantów bez chemii. Różnią się one nie tylko marką, ale też formułą. Do najchętniej wybieranych i najskuteczniejszych należy przy tym zaliczyć absolutną nowość i hit ostatnich sezonów, czyli naturalny dezodorant w kremie, a także ten w kamieniu (ałun górski) czy pudrze (zwykle z bambusa).

Naturalny dezodorant w kremie

Na rynku dostępne są różne rodzaje naturalnych dezodorantów. My chcielibyśmy polecić Państwa uwadze szczególnie naturalny dezodorant w kremie. Taki antyperspirant bez chemii nie tylko posiada przyjazdy dla skóry skład, ale też jest skuteczny i przyjemny w użyciu. Wystarczy nabrać w palce odrobinę naturalnego dezodorantu w kremie i rozsmarować go pod pachami, by cieszyć się świeżością i subtelnym zapachem przez cały dzień.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl